Badania wysokościowe

Praca na wysokości należy do najbardziej niebezpiecznych. Przed jej podjęciem konieczne jest przejście specjalistycznych testów. Wykonać muszą je np. przyszli pracownicy budowy.

Badania dla pracujących na wysokości Tuchola

Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 30 maja 1996 roku ściśle określa, na czym polega praca na wysokości i jakie trzeba wykonać testy, by móc ją wykonywać. Na badania należy przyjść na czczo, ponieważ w ich trakcie sprawdza się poziom glukozy we krwi.

Bardzo ważne dla uzyskania pozytywnej decyzji są też opinie wydane przez lekarzy neurologa, laryngologa oraz okulistę. Pracy na wysokości nie może podjąć osoba cierpiąca na cukrzycę, padaczkę, zawroty głowy, brak widzenia obuocznego lub inne poważne wady wzroku. W takiej pracy nie wolno nosić okularów, ale dozwolone są soczewki kontaktowe.

Do istotnych elementów testów należą również konsultacje psychologiczne. Częstotliwość badań okresowych dla pracowników pracujących na wysokości zależy od wysokości, na jakiej pracują. Im wyżej wykonują swoje czynności zawodowe, tym częściej muszą je przeprowadzać.

Tuchola — konsultacje psychologiczne dla osób pracujących na wysokościach

Jeśli zostali Państwo skierowani na badania wysokościowe Tuchola to miasto, w którym działa nasza Pracowania Badań Psychologicznych, przeprowadzająca także tego rodzaju testy. Aby wziąć w nich udział, niezbędne jest skierowanie od pracodawcy, ze szczegółowo opisanymi warunkami pracy oraz czynnikami szkodliwymi, a także dowód tożsamości. W celu umówienia wizyty proszę skorzystać z podanych informacji kontaktowych.

Kontakt

 • Pracownia Badań Psychologicznych ROAD
  Iwona Muzioł-Pollok
  ul. Nowodworskiego 25
  89-500 Tuchola
 •  
 • tel. 507-893-110
 •  
 •  
 • roadpbp@gmail.com
 •  

Oferta: psycholog Tuchola, psychotesty Tuchola, badania do pracy Tuchola, badania pracownika Tuchola, badania na wózki Tuchola, badania wysokościowe Tuchola, badania kierowcy Tuchola